2013 m. spalio 21 d., pirmadienis

"Misis Markhem miegamasis" arba kodėl negalima skolinti savo miegamojo!

Atrodo, ganėtinai senai buvo toji spalio 18-toji, tačiau kaip vakar prisimenu visas tas teigiamas emocijas, kurias patyriau tą vakarą. Tuomet atsidūrėme šiuolaikiniame Londone, tik tuo metu ten neįprastai nelijo lietus.

Veiksmas prasidėjo kelių kambarių bute Londone, kuriame savo gyvenimo dienas leidžia jau dvidešimtmetį atšventusi Markhemų pora. Filipas Markhemas - knygelių vaikams leidyklos direktorius, kurio dešinioji ranka - Henris Lodžas paprašo jo paskolinti savo butą. Misteris Markhemas, kurio viena didžiausių vertybių yra ištikimybė savo žmonai, neigiamai žiūri į draugo prašymą, nes pastarasis taip pat vedęs, o nori pasinaudoti butu, kad galėtų praleisti vakarą su jauna mergina. Patirdamas geriausio draugo spaudimą, Filipas sutinka paskolinti savo miegamąjį, kuomet pats su savo žmona bus leidėjų susitikime.

Tuo tarpu pastarųjų žmonos - Džoana Markhem ir Linda Lodž rezga analogiška planą. Linda, neapsikentusi vyro neištikimybių, nusprendžia jam atsidėkoti tuo pačiu su kitu vyru. Tik bėda ta - nėra kur. Tad pagalvodama į priekį, Linda susitaria su savo meilužiu apie susitikimą Markhemų bute tuomet, kai jo savininkai išeis į leidėjų susitikimą. Žinoma, Džoana tuo visiškai neapsidžiaugia, tačiau susitikimas jau suplanuotas, o ir gerai draugei sunku atsakyti "ne".

Tolimesnį spektaklio veiksmą turėtų pamatyti visi komedijų veikėjai. Argi gali būti juokingiau, nei dviguba neištikimybė tame pačiame bute, nieko apie tai nežinant nei vienai iš pusių? Sunku net nupasakoti raštu tai, kas vyksta tame Londono bute.

Labai įsiminė dekoracijos. Visuomet norėjau pamatyti, kaip teatre dekoracijomis bus interpretuojamas butas Ir štai - šis gavosi netgi kelių kambarių, su vonios kambariu ir virtuve. Visur dominavo rožinė (mano mėgstamiausia) spalva, kuri suteikė aplinkai mielumo, pompastikos bei lengvumo jausmą, kuris išlaisvino veikėjus. Ta spalva kartu ir kėlė asociacijų su seksu, kuris tą vakarą būtent ir dominavo Markhemų namuose.

Taip pat įsiminė ir puikiai, o galbūt net ir idealiai, parinkta muzika. Turbūt su kitokiu garso takeliu negalėčiau įsivaizduoti šios angliškos komedijos. Tai - lyg autentiškas angliškos kultūros simbolis, kuriuo stengiasi pasižymėti angliški meno kūriniai. Kažkodėl priminė "Seksas ir miestas" filmą.

Šis vaidinimas taip pat pasižymėjo mano atmintyje itin spalvingomis asmenybėmis. Kiekvienas unikalus, su savotiškomis vertybėmis. Nesvarbu, kad spektaklio tema - seksas visur, ištikimais sau ir savo artimiesiems sugeba išlikti ir tie, kuriuos stipriai veikia aplinkiniai. Už tai labai gerbiu Markhemus, kurie sugebėjo vienas kitą mylėti taip, kaip mylėjo pirmąją savo santuokos dieną. Aktoriai, kaip visuomet, nuostabūs ir puikiai atitinkantys savo atliekamus vaidmenis, tačiau nesusilaikysiu neišskyrusi vienos iš jų. Na, Džoana Markhem, Jūs ir šauni! Garsiausi aplodismentai.

Nežinau, kaip kitiems žiūrovams, bet šis spektaklis ypatingai nuotaikingas ir keliantis tik teigiamas emocijas. Nepamenu nei vieno vaidinimo, kuris neleistų salei nustoti juoktis. Tikrai, visiems plyšo pilvai! Kadangi vitaminas C labai reikalingas žmogaus organizmui, o ypač tokiu šaltu metų laiku, spektaklį vertinu ne teigiamai, bet SUPER DUPER TEIGIAMAI, nes šis nereikalauja kažkokių tai ypatingų pastangų perprasti veiksmą, simbolius ir personažus. Plius, tai puiki juoko dozė net ir didžiausiems paniūrėliams. Kalbant apie rekomendacijas, tai šio spektaklio neįmanoma nerekomenduoti. REKOMENDUOJU ir tvirtinu tai didžiosiomis raidėmis, kad visas pasaulis pamatytų tai. Manau, net didžiausi snobai šio spektaklio metu negali neišspausti šypsenėlės :)

Mano įspūdžiai - tai dar ne viskas. Jei sudomino, daugiau informacijos rasite čia: http://miltinio-teatras.lt/spektakliai/didzioji-sale/misis-markhem-miegamasis-r-cooney-j-chapman/

Daugiau informacijos apie Juozo Miltinio dramos teatrą rasite adresu: http://miltinio-teatras.lt/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą