2014 m. sausio 23 d., ketvirtadienis

A. Čechovo "Žuvėdra", arba kodėl kai kurie žmonės yra kaip pašautos žuvėdros

Nepaprastas dalykas man nutiko prieš kelias dienas. Pagaliau, spausdama prieš mėnesį pirktus bilietus delne, patekau į spektaklio premjerą. Antono Čechovo "Žuvėdra". Salė sausakimša, tvyro keista atmosfera, būdinga tik premjeroms. Su nekantrumu laukiu to, kas netrukus praskaidrins skausmingą kasdienybę.

Spektaklis prasideda šalia ežero, kur netrukus turėtų vykti jauno menininko pirmosios pjesės vaidinimas.  Vyksta pokalbis tarp jaunos merginos ir ją be proto įsimylėjusio mokytojo. Pastaroji mergina karštai myli jaunąjį menininką, kuris į ją visiškai nekreipia dėmesio, tad už savo atvirą simpatijos demonstravimą mokytojas sulaukia tik smūgio kumščiu į nosį. Kuomet baigiamas pasiruošimas vaidinimui, sušaukiami žiūrovai, tarp kurių yra ir jaunojo menininko mama - garsi aktorė, užvaldyta meilės sau ir garbės troškimo. Vaidinimo metu jaunuolio mama nesusilaiko nuo kandžių komentarų, kurie įskaudina jauno menininko savimeilę ir vaidinimas nutraukiamas. Atrodo, atsiprašymu ir supratingumu viskas ir baigtųsi, tačiau šioje pjesėje viskas daug kebliau nei atrodo. Nors tuo metu rodomas vaidinimas iš tiesų makabriškas, jis turi esmę, kurią gali suprasti tik tas, kuris išgyveno tai savo kailiu. Pats autorius savo pirmojo darbo esmę supranta tik tada, kai susiduria su tuo akis į akį. Kai yra nušaunamas kaip žuvėdra, kurią prieš kelis metus pats nušovė, vedamas savo egoizmo.

Beveik visus personažus sieja vienas dalykas, kurio nelinkėčiau net pikčiausiam priešui. Jie myli be atsako. Nėra nieko blogiau, nei norėti atiduoti visą pasaulį žmogui, kuriam visiškai nerūpi. Visas šis vaidinimas persmelktas neužbaigtų gyvenimo istorijų kvapu, beprasmybe. Žuvėdra yra viso to simbolis, nes juk žuvėdra visą savo gyvenimą daužosi į bangas, kuriose ir žūsta. Šis paukštis laisvas, kaip ir tie nelaimingi žmonės, tačiau jiems tos laisvės visiškai nereikia. Jie nori rasti dvasinę ramybę, kurią garantuotų meilė tų žmonių, kuriuos jie myli. Kiekvienas jų veiksmas turi atoveiksmį, kiekviena problema - glaudų ryšį su priežastimis. Atrodo, laiminga spektaklio pradžia ir keliamos menkos problemos turi glaudų ryšį su tragiška spektaklio baigtimi. Tiek daug vaizduojamų gyvenimų, o nei vienas nekvepia laiminga pabaiga.

Kiekvienas personažas puikiai atkartoja mūsų visuomenės žmonių tipus, kurių ydos "pjauna" aplinkinius. Narcisizmas, egoizmas, garbės troškimas net tada, kai turi viską, ko gali reikėti - maisto, drabužių, gyvenamą vietą ir mylintį žmogų. Vyriškas grubumas, noras pasinaudoti kitu ir neištikimybė, savo artimo žeminimas ir menkinimas netgi kitų žmonių akivaizdoje. Pagyvenusio žymaus rašytojo potraukis prie jaunos merginos, kuris pastarosios jaunystę ir talentą "nušauna" lyg žuvėdrą, plaukiančią krantu. Ji dėl šlovės buvo pasiryžusi paaukoti savo artimiausią žmogų, tad kai sulaukia garbės ir pripažinimo, miršta jos sūnelis. Kiekvienas personažas dėl savo asmeninių norų paaukoja kažką labai svarbaus, kas sąlygoja tapimą "tuščiu" žmogumi.

Kalbant apie aktorius, visi savotiškai nuostabūs. Kiekvieno profesionalumas žavėjo mane visas tas tris valandas, kuo labai džiaugiuosi. Neslėpsiu, tačiau viena aktorė mane be galo žavi, tik, gaila, šį kartą jos vaidmuo nebuvo itin šmaikštus ir linksmas. Nepaisant to, vaidmens atlikimas leido susitapatinti su tuo, ką mačiau scenoje. Prisipažinsiu, nusidėjau. Nesugebėjau šiai aktorei atsidėkoti už tai, kad ji prisideda prie mano dvasinio tobulėjimo, dėl to savigrauža daro savo darbą. Prižadu, tai bus ištaisyta.

Didžiausią dėmesį paliko spektaklio dekoracijos ir šviesų dailininko darbas. Tikrai to teatro scenoje dar nebuvau mačiusi, tai kažkas ypatingo ir originalaus. Neslėpsiu, toks sukurtas vaizdas ne tik paleidžia į laisvę žiūrovo vaizduotę, bet ir sukelia sentimentalių prisiminimų, asociacijų. O galbūt tiesiog estetiniu grožiu paglosto žiūrovo akis. Atrodo, paprasti dalykai, tačiau su profesionalo rankos prisilietimu viskas virsta įspūdį didinančiomis spektaklio detalėmis, kurios daugybę kartų sustiprina įspūdį. Tą patį galėčiau pasakyti ir apie muziką. Paprasta, tačiau ne tokia, kokią žiūrovas yra pratęs girdėti teatre. Prie muzikos  efektų prisilietė ne tik spektaklio pjesei priklausanti klasikinio stiliaus muzika, bet ir elektroninės muzikos elementai, suteikiantys vaidinimui dabarties kvapo. Ką jau kalbėti apie tam tikrus pasikartojančius aktorių judesius, turinčius simbolinę reikšmę.

Iš tiesų, šis spektaklis labai stiprus ir tikrai nėra lengvas. Tai nėra vienas iš tų, kur atėjus nereikėtų net pamąstyti apie simbolių reikšmes ir prasmes ir kita. Nors ir spektaklio programėlėje rašoma, kad tai komedija, ši istorija tikrai nekėlė šypsenos. Anaiptol, sukėlė daugybę sentimentalių prisiminimų, kurie pildė akis ašaromis. Viskas taip artima, taip pažįstama...Juk turbūt nėra žmogaus, kurio nebūtų palietusios šioje pjesėje keliamos problemos. Netgi rašant visus šiuos žodžius, norisi verkti, tik nežinau, kodėl - dėl prisiminimų ar dėl to, kad pasaulyje tiek daug žmonių, kuriuos kamuoja analogiški likimai. Labai sunku rašyti apie "Žuvėdrą", perteikti spektaklio emocijas, nes tai reikia išgyventi pačiam žiūrovui dėl nevienodos kiekvieno asmeninės patirties.

Tai spektaklis, kuris priverčia pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, persidėlioti tam tikrus prioritetus, o galbūt ir padeda rasti išeitį iš keblios situacijos. Visi, kurie bent kartą buvo įsimylėję be atsako, gniauš savo karčios patirties ašaras, o tie, kurie dar tik pradeda savo gyvenimą - pasimokys, kaip elgtis tokioje situacijoje. Visus, kuriuos kankina kritika dėl jų nuoširdumo, ras paguodą, o norintys pasigrožėti profesionaliu darbo atlikimu - galės tuo gėrėtis visas tris spektaklio valandas. Tai vienas tų spektaklių, kuriuos norėčiau dar ir dar kartą pamatyti, nesvarbu, kokia būtų bilieto kaina. Tai nėra tas spektaklis, po kurio būna lengva ir gera. Šis priverčia daug ir tyliai mąstyti, apgalvoti viską, kas buvo rodoma, kartu pritaikant tai savo gyvenimui. Tai spektaklis, kuris tobulina žiūrovo sielą, daro žmones geresniais. Dar dabar mąstau apie jį. Galbūt vertėtų nusipirkti bilietus?

4 komentarai:

 1. Sveiki, brangūs draugai, aš skaityti gerus dienoraščio straipsnius apie savo nuostabų darbą, labai džiaugiuosi jums visiems, nes aš pats suradau tą pačią laimę, prieš kelias savaites perskaičiau panašų liudijimą apie santykių konsultavimo svetainę mano darbo vieta, komentaras, kurį paskelbė moteris Jennifer Osawe iš Madrido, parodė, kad internete, ir sakė, kad puikus arabų tautos žmogus, pavadintas profesoriumi Pellar, galėjo atsiimti savo buvusią vaikiną po 12 mėnesių. Buvau motyvuotas ir nustebęs išgirsti apie meilės žaidimo dalį iš tikrųjų, bandžiau susisiekti su tuo pačiu profesoriumi Pellaru per: (drpellar@gmail.com) skubiam sprendimui atkurti savo vyro vyrą, susituokėme apie 2 metus. atskirtas. Aš iš karto atsiunčiau laišką prof. Pellarui, aš gavau greitą atsakymą, jis man pasakė, kad gali man padėti, sakė, kad mano byla jam yra pernelyg lengva dirbti, nes per pastaruosius metus jis išsprendė panašius atvejus. Aš jį išbandžiau, nes aš neturiu nieko prarasti iš bandymo. Jis reikalavo nuotraukų, ir aš nusipirkau žvakes ir kitą rašybos medžiagą, reikalingą sėkmingam rezultatui. Prieš dvi dienas, kuris buvo antradienio rytą po to, kai buvo suaktyvinta meilės žaidimo dalis, gavau telefoną iš savo buvusio vyro vyro, jis taip maloniai kalbėjosi su manimi ir atsiprašė už tai, kad su manimi, kad jis buvo velnio rankinis darbas ir jis jaučiasi labai atsiprašau, atleisiu jam ir dėkoju jam už sugrįžimą. Tai buvo šokiruojantis ir puikus siurprizas. Aš niekada negalėjau įsivaizduoti, kad jis veiks taip greitai, kol vakar ryte mano vyras grįžo namo susitikti su manimi ir dviem nuostabiais vaikais, kuriuos visi esame laimingi kaip šeima.
  susisiekite su profesoriumi Pellar per šį el. laišką drpellar@gmail.com
  Profesorius Pellar turi didelę magišką rašybos galią, kad išspręstų šiuos dalykus: ...
  1) meilės rašybos dalis laimėti žaidimus
  2) Atkurti prarastus meilės burtus
  3) skyrybų burtai
  4) sutuoktinio sutuoktinio sutuoktiniai
  5) privalomas rašymas gyventi kartu amžinai
  6) Atsiskyrimo burtai
  7) Magiškos šaknys ir žolės stipriam prisikėlimui ir ilgalaikiam seksui
  8.) Jūsų darbo biure reklamuojama magija
  9) „Magic“ rašyba, kad gautumėte kūdikį. (gimdos vaisiai)
  Atkreipkite dėmesį, kad aš buvau beviltiška grįžti į savo buvusį meilės žmogų nedelsiant, bet aš niekada nesitikėjau, kad matytumėte skubų rezultatą, kaip kas atsitiks, mano meilės žmogus mane iškvietė į savo mobilųjį telefoną. Meilės strypo dalijimasis greičiau veikia beviltiškai moteriai ar vyrams, siekiantiems neatidėliotino rezultato atkurti tikrą meilę ir taiką santuokos santykiuose, norėdami nedelsiant susisiekti su profesoriumi Pellar per šį el. Laišką: drpellar@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki draugai, aš esu Elizabeth Anders. Aš esu čia naujas, tikrai nežinau, kaip čia veikia, bet aš čia perskaičiau gerus komentarus ir taip pat pridėsiu šiek tiek savo gyvenimo, nes tai bus naudinga daugeliui iš mūsų, ieškant atsakymų ir sprendžiant santykių problemas Po keturių metų santykių su Andersonu, jis su manimi sulaužė, dariau viską, kad jį sugrąžintume, bet viskas buvo veltui, norėjau, kad tiek daug dėl meilės, kurią turiu savo vyrui, aš paklausiau jo visko Aš padariau pažadus, bet jis atsisakė. Aš paaiškinau savo santykių problemą savo draugo kolegai darbo vietoje ir ji pasiūlė, kad aš mieliau susisiekčiau su meilės žaidimo meilužiu, kuris galėtų man padėti padaryti meilės žaidimą, kad žmogus ateis į namus, bet aš esu toks, kuris niekada nenorėjo gyventi , Aš neturėjau kito pasirinkimo, aš jį išbandžiau, atsiuntė rašybos kanalą, ir jis man pasakė, kad nėra jokių problemų, kad viskas bus gerai per tris dienas, mano ex grįžta į mane per tris dienas, profesorius Pellar, rašybos profesorius Pellar. rašymas ore ir kas antras rašybos žavesys jo šventykloje mano vardu naktį. Stebėtina, kad antroji diena buvo apie vidurdienį. 16.00 val. Gavau telefono skambutį iš nežinomo skaičiaus, mano buvęs vyras man paskambino, buvau labai nustebęs, kad atsakiau į savo telefono skambutį, matydamas, kad tai buvo mano vyras, mes turėjome ilgą pokalbį, ir viskas, ką jis pasakė, buvo toks, kad jis buvo toks gaila nes viskas buvo negerai jo kaltės, sakė jis norėjo, kad aš sugrįžčiau pas jį, kad jis vis dar mane myli taip daug. Buvau toks laimingas ir nuėjau pas jį, kaip mes vėl gyvenome kartu su šiandien. Nuo tada aš pažadėjau pasidalinti savo geromis žiniomis apie meilės žaidimus, kurie puikiai veikia be jokių šalutinių reiškinių. Turiu tokį tvirtą ketinimą, kad kažkas, su kuriuo aš žinau, kas turi santykių problemą, būtų naudingas tokiam asmeniui, nurodydamas jį į vienintelį tikrąjį ir galingą rašybos tikrintuvą, kuris padėjo man išspręsti savo santuokos problemą. el. paštas: drpellar@gmail.com galite siųsti el. laišką, jei jums reikia pagalbos jūsų santykiuose ar kitu atveju.
  kaip:
  1) meilės žaidimai grįžta į nuostolių ir meilės santykius
  2) Pamestos meilės burtai, kurie susijungia su ex
  3) Skyrybos
  4) Santuoka
  5) privaloma rašyba
  6) Atsiskyrimo burtai
  7) Biurų reitingų skatinimas
  8.) Norite būti nėščia ir turėti savo vaiką.
  9) Norite patenkinti savo mylimą antklodę, stiprią erekciją
  Susisiekite su šiuo puikiu žmogumi, jei kyla problemų dėl esamo sprendimo
  per drpellar@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti

 3. Tai yra nuostabiausias dalykas, kurį aš kada nors patyriau savo gyvenime. Mano vardas yra Cherryl Benoit, aš niekada nemaniau, kad vėl šypsotis, Mano vyras paliko mane su dviem vaikais vieneriems metams. grįžau namo, aš maniau, kad vėl nesimatysiu jo ne tol, kol susitikau su moterimi, pavadinta „Miller“ „Facebook“, kuris man pasakė apie rašybos ritinį, vadinamą dr. Ilekhojie, ji davė man savo elektroninio pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį ir jis patikino mane, kad per 48 valandas mano vyras sugrįš pas mane, jaučiuosi laimingas jau tada, kai turėjau jį iš jo. Mažiau nei 48 val. mano vyras vėl sugrįžo, prašydamas atleisti atleidimą, sakydamas, kad tai yra velniai. iki šiol stebina šį stebuklą, nes tai tiesiog pernelyg realus, kad būtų realus. Aš žinau, kad tiek daug ponia ten yra su ta pačia mano problema, bet šiandien jums sakau, kad tai yra sprendimas. Daugiau informacijos apie tai, kaip įeiti susisiekite su dr. Ilekhojie, elektroniniu paštu: gethelp05@gmail.com arba WhatsApp jį +2 348147400259

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš esu labai dėkingas Dr.Ilekhojie už puikų darbą, kurį jis padarė man ir mano šeimai. Aš buvau vedęs 19 metų, kol moteris atėjo kartu ir sunaikino mano santuoką ir mano šeimą. Pastarieji keli metai man buvo liūdni be vyro. Aš esu labai dėkingas ir dėkingas gydytojui Ilekhojie, nes jis padarė darbą už mane, mano vyras grįžo pas mane ir mūsų vaikus, prašydamas, kad mes jam atleistume. Iki daktaro Ilekhojie darbo mano vyras manęs nekentė. Prieš grįždama į mano vyrą buvau labai nusiminusi, nusivylusi ir vieniša. Kitai moteriai visada buvo kliūčių. Dr Ilekhojie man atskleidė, kad ši moteris neleido mano vyro ir ji netgi lėmė manęs ligą. Radau gydytoją Ilekhojie draugo rekomendacija. iš pradžių nebuvau tikras, nes abejojau rašybos liejimu. Ta panele mano vyrui buvo saugoti jį tik sau. Praėjus 2 dienoms po to, kai daktaras Bolingo prabilo, mano vyras buvo su manimi. Mano vyras man sako ir parodo, kiek jis mane myli, ir dėkoju gydytojui Ilekhojie. Mano gyvenimas, maniau, pasibaigė, dabar laimingas gyvenimas su vyru ir mūsų vaikais. Prašau, jei turite didelių problemų, tokių kaip aš, ar net skyrybų, nedelsdami susisiekite su gydytoju Ilekhojie. Jis pakeis tavo gyvenimą amžiams, o geriausia, kad jo darbai niekam nepažeidžia. Nedelsdami susisiekite su juo el. Paštu: gethelp05@gmail.com arba jo mobiliojo telefono numeriu 2348147400259 susisiekite su juo dabar ir jūsų problemos bus išspręstos amžiams. Ačiū už jūsų puikų darbą dr. Ilekhojie

  AtsakytiPanaikinti